Základní škola
Mateřská škola

Mateřská škola - Charakteristika školy

Základní škola a mateřská škola Chornice, okres Svitavy byla zřízena rozhodnutím zastupitelstva Obce Chornice k 1. 1. 2003 jako příspěvková organizace sloučením původně dvou samostatných subjektů - základní školy a mateřské školy.


Mateřská škola sídlí v objektu, který byl vystavěn jako účelové předškolní zařízení a zkolaudován v roce 1987. Nachází se v klidném prostředí uprostřed vesnice mimo hlavní silnici. Výhodou je, že máme blízko do přírody. Budova MŠ je patrová, prostory jsou světlé, původně vytápěné akumulačními kamny. V létě 2013 byla provedena celková rekonstrukce budovy zahrnující výměnu oken a dveří, zateplení, novou barevnou fasádu a ekologické vytápění pomocí tepelných čerpadel. V souvislosti s výše uvedenými stavebními úpravami bylo také instalováno nové venkovní (únikové) schodiště a zábradlí na balkoně. Ve třídách a ložnicích byly položeny nové podlahové krytiny – koberce a PVC. V létě 2015 bylo rekonstruováno sociální zařízení dětí v přízemí.

V mateřské škole jsou zřízena 2 oddělení. Obě oddělení jsou stejně řešená a mají dostatečně velké prostory – třídu, hernu, ložnici, šatnu, sociální zařízení pro děti i dospělé, přípravnou kuchyňku. V přízemní části se nachází školní kuchyň, skladové prostory, šatna a sociální zařízení provozních zaměstnanců, sborovna a ředitelna. Tento trakt je podsklepen.


Mateřská škola je obklopena dostatečně velkou a udržovanou zahradou, která nabízí dětem možnost využít kolotoč, houpačky, skluzavku, průlezku a tabuli, taktéž 2 pružinové houpačky, 2 pískoviště a domeček, který z části slouží hře dětí, z části je využit jako sklad hraček a pomůcek. V přední části zahrady je zřízeno ohniště a umístěno dřevěné posezení.


Stinné zázemí v horkých měsících zajišťuje vzrostlý javor, v ostatních měsících vytváří zajímavou barevnou kulisu, v zimě je místem pro krmení ptactva. Zahrada poskytuje dětem dostatek možností nejen pro hry, ale i příležitosti pro naplňování cílů z ekologické výchovy, kterou se mateřská škola zabývá.


Svátek má
Náhodné foto


Vánoce 2018-19